Ahmet TEKİN
Sağlık Eğitimcisi - Yazar -  Kişisel Gelişim Uzmanı - Öğretmen - Yaşam Koçu

1968 yılında Gaziantep ‘te doğdu.İlkokulu Gaziantep Atatürk İlkokulu ve Gaziantep Aliye ve Ömer Battal İlkokulunda okudu.Ortaokulu Gaziantep Merkez Ortaokulunda okudu. 1987 yılında Diyarbakır Çevre Sağlık Meslek Lisesini, 1995 yılında Ankara Sağlık Eğitim Enstitüsünü bitirdi. İnönü Üniversitesinde Sağlık Eğitimi Lisans Programını bitirdi.

Ankara‘da Turkuaz Radyo TV Yayıncılık İletişim A.Ş.‘nin kurucusu ve ilk Genel Müdürü olarak görev yaptı. Bu dönemde Reklamcılık ve Pazarlama Teknikleri üzerine sayısız seminerler verdi. 10 yılı aşkın hizmet verdiği yayın kuruluşlarında başta birçok devlet adamı, sanatçı, şair, yazar, dernek yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları, genel başkanlar olmak üzere toplumun her kesiminden kişilerle sayısız programlar yaptı.


Uzun yıllar Sağlık Meslek Liselerinde Öğretmen ve Okul Müdürü olarak görev yaptı.( Gaziantep Sağlık Meslek Lisesi ve Adana Laboratuar Sağlık Meslek Lisesinde Öğretmen,Kozan Sağlık Meslek Lisesinde Okul Müdürü olarak görev yapmıştır.) Öğretmenlik yıllarında ağırlıklı olarak Sağlık Hizmetlerinde İletişim, Sağlık Eğitimi, Sağlık Hizmetlerinde Yönetim, Anatomi ve Fizyoloji, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Sağlık İstatistiği, Hijyen, Meslek Hastalıkları, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Psikoloji ve Sosyoloji Derslerini Okutmuş ve bu alanlarda uzmanlaşmıştır.
Lisanlı Satranç oyuncusu olmasının yanı sıra Satranç Antrenörlüğü de yapmıştır. Ankara‘da bulunduğu dönemlerde Düşün-Konuş-Dinle, kısa Adıyla DKD olarak bilinen Kişisel Gelişim Merkezinde ve çeşitli üniversitelerden Kişisel Gelişim Eğitimleri aldı. Kamu Kurumları ve Üniversiteler tarafından düzenlenen Kişisel Gelişim Seminerlerine eğitimci olarak katıldı.


Birçok sivil toplum örgütü ve dernekte faaliyetlere katılarak kişisel gelişim, iletişim, sınav kaygısı, stres, beden dili ve motivasyon seminerleri verdi.


Çeşitli kamu kurumlarında ve özel sektörde Okul Müdürü,Özel Kalem Müdürü, Basın Danışmanı, Yönetim Danışmanı, Genel Müdür, Personel Müdürü, Yayın Müdürü,Eğitim Koordinatörü, Pazarlama Müdürü, Koordinatör ve ARGE (Araştırma Geliştirme) Yöneticisi olarak görev yaptı.


Adapazarı ‘nda deprem sonrası yapılan sosyal yardım ve destek projelerinde aktif olarak görev yaptı.


Çeşitli sürücü kurslarında İlkyardım Eğitmenliği yaptı.İlkyardım Eğitim Merkezlerinde Mesul Müdür olarak görev yaptı.


Türkiye genelinde yayınlanan birçok dergi ve gazetenin yayın kurullarında ve yönetiminde yer aldı. Çeşitli konularda sayısız makalesi yayınlandı.


Sokak Çocuklarının topluma kazandırılmasına yönelik çalışmalarda projelerde görev yaptı.


Kitap okumak, internette sörf yapmak, satranç oynamak, şiir yazmak, tiyatro eseri yazmak ve tiyatro oynamak gibi hobiler olan yazarımız halen Adana Hekimevi Tiyatro grubunda aktif oyuncu olarak görev yaptı... Önceki yıllarda Tiyatro Yönetmenliği yapmış ve birçok oyunda rol almıştır. Kamera ve fotoğraf çekiminde profesyonel eğitimcidir.


NLP (Neuro Linguistic Programming) düşünce sistemiyle 1992 yılından beri ilgilenen yazar, bu konuyla ilgili yazılan 800’ü aşkın kitabı okuyup, inceleyerek bu sistem üzerine yoğunlaştı. NLP uzmanları, Eğitmenleri ve birçok üniversite öğretim üyeleri tarafından NLP ile ilgili düzenlenen seminer ve konferanslara katıldı. 1993 Yılında aldığı MODELLEME EĞİTİMİ 'nden sonra SES MODELLEMESİ üzerine MASTER yaptı.Duyduğu ve izlediği insanların SESLERİNİ MODELLEME YETENEĞİ onun radyo ve televizyon kuruluşlarında dublaj,seslendirme yaparak bu alanda uzmanlaşmasını sağladı. 300 ‘ü aşkın farklı kişinin ses modellemesinden oluşan yönetmenliğini ve sunuculuğunu kendisinin yaptığı komedi ve mizah türündeki  çeşitli radyo programlarını 1994 -2000 yılları arasında ANKARA ‘daki farklı radyolarda canlı olarak yayınladı.Dünyaca ünlü Master Trainer Seviyesindeki eğitmenlerden Hipnoz, Yoga,Reiki,Meditasyon,EFT,Coaching,Quantum Eğitim, Fast Reading, Speed Reading, Photo Reading, Quantum Reading,NLP Practitioner ve NLP Master Practitioner, NLP Trainer ve NLP Advanced Master Trainer eğitimleri almış olan yazarımız NLP Eğitimleri ve Seminerler vermektedir. Yöneticilik, Yönetim Danışmanlığı, Satış Teknikleri, Hızlı Okuma, Karakter Tahlili, Yüz Okuma,Yoga, Reiki,EFT,Hipnoz ve meditasyon konularında uzmanlaşan yazarımız bu konularda çeşitli projeler hazırlamaktadır.
NLP ile ilgili araştırmaları ve incelemelerini içeren kitabı da hazırlık aşamasındadır. Ayrıca Tiyatro ile NLP Eğitimi projesini başlatan yazar tek kişilik bir oyun hazırlamıştır.


Şiir aşığı olan yazarın yayına hazırlanan bir şiir kitabı ve bir romanı vardır...


NLP EĞİTİMİ konulu bir eğitim CD ‘si olan yazar kendisinden eğitim alanlara bu CD ‘yi hediye etmektedir. Türkiye genelinde  bilgisayar destekli (Power Point) projeksiyon sunumları eşliğinde NLP ve Kişisel Gelişim Eğitimleri veren uzmanımız profesyonel eğitim ve yönetim danışmanlığı hizmetleri de vermektedir. İletişim, Beden Dili, Sınav Kaygısı, Stresi Yenme, Takım Çalışması, Motivasyon, Liderlik, Pazarlama ve Reklamcılık Konusunda kendine özgün sunumları büyük ilgi görmektedir.


Bilgisayar Kullanımı özellikle Power Point Programı,Video Edit Programları kullanımı konusunda da eğitimler vermektedir.


İngilizce bilen yazarımız evli ve 3 çocuk babasıdır.

Uluslararası geçerli NLP,Coaching,Meditation,Hypnosis,Quantum Life,Yoga,Nefes Terapisi,EFT,Body Language,Time Line Terapisi,Quantum Education,Speed Reading, Mind and Memory,Diction,Konuşma ve Dil Koçluğu sertifikaları vermeye yetkili olan yazarımız bu alanda faaliyet gösteren uluslararası kuruluşların düzenlediği organizasyonlara katılmaktadır.

Kamu kurumları ve özel sektörde kişisel gelişimle ilgili birçok eğitimler vermiştir.

Kişisel Gelişimle ilgili televizyon ve radyo programları yapmaktadır.

Satış teknikleri konusunda kendine özgün sunumları ile şirketlere eğitimler vermektedir.

Türkiye genelinde öğrencilere NLP,Etkin Hızlı Okuma,Hafıza Teknikleri,ders çalışma teknikleri , sınav motivasyonu ve sınav kaygısı ile ilgili seminerler vermektedir.
Sağlık Bakanlığı Onaylı İlkyardım Sertifikası vermeye yetkili İLKYARDIM EĞİTMENİ 'dir.(First Aid Trainer)


Adana Sağlık Müdürlüğü tarafından Adana Hekimevinde organize edilen sağlık personelleri ve çocuklarına yönelik NLP,Kuantum,Hızlı Okuma,Tiyatro ve Diksiyon Kurslarında Adana Valiliği onayıyla Eğitmen olarak görev yaptı.


Sağlık Bakanlığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki Kişisel Gelişim ve Toplam Kalite Yönetimlerinde Eğitmen olarak görev yaptı.


Halen Türkiye genelinde Kuantum Öğrenme, NLP ,Koçluk, Hızlı Okuma,Hafıza Teknikleri, Hitabet, Yoga, meditasyon, Diksiyon,Zaman Yönetimi,Satış Teknikleri,Liderlik,Konuşma ve Dil Koçluğu vb. kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

Bireysel Danışmanlık hizmetleri veren eğitmenimiz kurumsal ve bireysel koçluk hizmetleri de vermektedir.